Strój męski

            Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrywaną warstwą spodnią. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z biegiem lat stawiano jednak na umiar w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.

            Koszula, którą znamy dzisiaj upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.

            Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.

            Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki Lavard panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory geometryczne. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty marki Lavard.